Rekonstrukce
Přečtěte si o tom , jak probíhá revitalizace areálu

Rekonstrukce

Rekonstrukce

V červnu roku 2013 získala celý areál  Královka, včetně rozhledny a přilehlých budov, do svého vlastnictví společnost KISSES s.r.o.


Záměrem společnosti bylo od počátku provést celkovou revitalizaci areálu Královka tak, aby mohl opět sloužit široké veřejnosti, stejně jak tomu bylo v dobách jeho největší slávy.Při použití moderních stavebních technologií a materiálů  se splečnost chce co nejvíce přiblížit původní Královce, která byla postavena začátkem minulého století. Za pomoci architektů proto velmi pečlivě dohledává v dostupných archivech původní vzhled Královky, včetně informací o použitých materiálech. Po spolupráci a konzultaci se všemi dotčenými orgány byly připraveny plány rekonstrukce, která probíhá v několika etapách.

2013

- na podzim - po převzetí areálu od bývalého pronajímatele - byly započaty práce spojené s vyklízením všech objektů v areálu

- v suterénu hl.budovy započaty práce na rekonstrukci nové restaurace

2014

-  na jaře proběhla demolice energeticky a prostorově nevyhovujících objektů, a to dvou ubytoven a garáží. Na jejich místě budou v dalších etapách revitalizace postaveny nové objekty, které budou respektovat dominantu původní restaurace s hotelem a rozhledny. Měl by zde vyrůst nový hotelový komplex a to vše pod dohledem renomovaných architektů a dotčených orgánů.

- v červnu dokončena a otevřena zcela nová samoobslužná restaurace " Sluneční terasa" s rozlehlou terasou na místě bývalé vinárny

- v létě byla zahájena  rozsáhlá celková rekonstrukce rozhledny, byl opraven kamenný plášť věže, instalace nového ochozu, rekonstrukce střechy , demontáž a nové citlivější umístění antén. Dále pak bylo opraveno schodiště a vnitřní prostory. rekonstrukce byla dokončena na podzim téhož roku.

- proběhla hrubá revitalizace venkovních prostor

2015

- pokračují práce na projektu nového hotelu s architektonickou společností SIADESIGN Liberec s.r.o.

- další práce na revitalizaci venkovních prostor ( skalnatý svah )

- v létě dokončeno velké dětské hřiště

- na podzim začala výstavba nového stánku s občerstvením,sousedícím s rozhlednou

2016

- dokončen stánek s občerstvením, plánované otevření stánku v červnu - občerstvení, točená zmrzlina, suvenýry

- v únoru byly započaty zemní práce - hloubení jámy pro celé zázemí hotelového wellness o rozloze více jak 600m2 a do hloubky 6m, jehož součástí bude i bazén o délce 16m; 54 geotermálních vrtů až do hloubky 120m, které budou zajišťovat ohřev vody a celého areálu; výstavba inženýrských sítí (elektřina, kanalizace, datové sítě...)

 

 


Vzhledem k náročnosti celého projektu nejsou ještě stanoveny přesné termíny dalších etap rekonstrukce.


O dalším postupu vás budeme průběžně informovat.

 

 

 

 

HomeRestauraceOchrana osobních údajůKontakty
Hotel Královka s.r.o. - idatabaze.czHorské ubytování - idatabaze.cz
Kudyznudy.cz - tipy na výlet facebook
Česky
instagram
© 2018 Královka, Designed and developed by 5Q
Hotel Královka v Janově nad Nisou hodnocení