Živý přenos

Rozhledna Královka

Královka (něm. Königshöhe) je jedna z nejznámějších kamenných rozhleden v Jizerských horách stojící na hoře Nekras (859 m), necelý kilometr od Bedřichova. Z rozhledny je za příznivého počasí překrásný výhled na Jizerské hory, Krkonoše, Český ráj, Polsko, Německo a Ještěd.

Historie rozhledny

Rozhledně a návrší se dříve říkalo Königova vyhlídka či Nekras. Byla postavena roku 1907, celková výška je 23,5 metrů, vyhlídková plošina je ve výšce 20,5 metrů a vede na ni 102 schodů. Nahradila původní dřevěnou věž, která stála na vrcholku v letech 1888 až 1906. Vedle věže byla roku 1934 postavena horská chata s restaurací a ubytováním. V dalších letech bylo k hlavní budově přistavěno několik nevzhledných nádorů a celý areál včetně věže pod vedením různých nájemců začal brzy chátrat.

V roce 2013 získala celý areál do vlastnictví společnost KISSES s.r.o., která zahájila jeho celkovou revitalizaci. Proběhla demolice nevyhovujících budov, započala rekonstrukce hlavní (původní) budovy a vznikla nová, moderní samoobslužná restaurace s terasou, kde podáváme lahodné pokrmy z dílny našeho vyhlášeného šéfkuchaře. Samotná rozhledna se dočkala zcela nového kabátu - opravil se kamenný plášť věže, byla provedena instalace nového ochozu spojující tři strany, rekonstrukce střechy a demontáž a nové citlivější umístění antén. Dále pak bylo opraveno schodiště a vnitřní prostory rozhledny.

Rozhledna a my

Vstup na rozhlednu je za příznivého počasí možný po celý rok. Nejen v chladnějších měsících, kdy se můžete po výšlapu rozhledny prohřát v našem SPA & WELLNESS, doporučujeme využít možnost ubytování v našich hotelových pokojích či apartmánech. Byla by škoda navštívit Královku jen na otočku - kromě krásného prostředí horské přírody, kterou se můžete kochat nejen z naší rozhledny, se u nás nabízí spousta zajímavých aktivit pro návštěvníky každého věku. Přijeďte si k nám užít dokonalý relax a prvotřídní služby, vaše děti budou neméně nadšené například z velkého hřiště umístěného hned vedle terasy naší restaurace.

Dospělí : 50 Kč
Děti: 35 Kč

Vstupné můžete zakoupit u stánku s občerstvením, stejně jako turistické známky (Královka ,Bedřichov) a turistické vizitky (Královka, Bedřichov, Josefův Důl, Černá Nisa, Hrabětice- Severák, Jizerská magistrála)